Měření rychlosti internetu

IP adresa

Odezva / Ping

Chcete stahovat rychleji?

Mrkněte na nabídku

Jaký internet je ve Vaší oblasti dostupný?

Ověřte si dostupnost

Platíte moc? Rádi Vám vyjdeme vstříc.

To mě zajímá
Nabídka Operátor Rychlost (Mb/s) Cena Hodnocení
O2 Tarif na chatu až 20Mb/s – 30GB dat 249 Kč* Výhodná nabídka

*Cena platí pro zákazníky, kteří mají Internet na doma.

O2 Internet HD 250 až 250/250 299 Kč* Výhodná nabídka

*Cena po 6 měsících 399 Kč / měsíc

O2 Internet HD 500 až 500/500 299 Kč* Výhodná nabídka

*Cena po 6 měsících 499 Kč / měsíc

O2 Internet HD 1000 až 1000/500 299 Kč* Výhodná nabídka

*Cena po 6 měsících 699 Kč / měsíc

T-Mobile Internet Standard 20/2 399 Kč  To mě zajímá
T-Mobile Internet Aktiv 50/5 499 Kč  To mě zajímá
T-Mobile Internet Premium 100/10 599 Kč  To mě zajímá
Vodafone pevné připojení 20/2 665 Kč  To mě zajímá
Vodafone pevné připojení 40/2  887 Kč  To mě zajímá

Jak na měření rychlosti internetu?

Pokud chcete znát opravdovou rychlost Vašeho internetového připojení stačí kliknout na tlačítko Spustit měření. Výsledky měření rychlosti internetu získáte přibližně do jedné minuty.

Abyste získali co nejpřesnější výsledky měření rychlosti Vašeho internetového připojení, nepoužívejte během měření internet (tzn. neprohlížejte další webové stránky, nestahujte a ani nenahrávejte žádné soubory), jinak by mohla být rychlost internetu ovlivněna.

Výsledky testu rychlosti internetu se Vám zobrazí v novém okně. Rychlost internetu je měřena v mb/s, což je jednotka přenosové rychlosti, která udává, jaký objem informací se přenese za jednotku času. Čím vyšší je tato hodnota, tím je Vaše internetové připojení rychlejší.

Kromě rychlosti stahování a rychlosti nahrávání (uploadování) na internet se z měření dozvíte i odezvu internetu v milisekundách, tzv. ping. Ping je čas potřebný ke spojení mezi serverem Vašeho poskytovatele a Vaším počítačem. Čím je čas vyšší, tím déle může trvat načítání stránek a může se negativně projevit například i při hraní online her. Běžná hodnota bývá okolo 20 ms. Nižší hodnota je samozřejmě lepší a za použitelný se považuje ping do 50 ms. 

Měřením rychlosti internetu zjistíte kromě rychlosti a ping i svou IP adresu. Přesná IP adresa lze zjistit i přímo v počítači, ale postup je výrazně složitější než jedno kliknutí na této stránce.

Měřit rychlost internetu můžete na všech zařízeních a můžete tak otestovat kromě svého pevného ADSL/VDSL nebo Wi-Fi internetu také svůj mobilní internet.

Otestujte si rychlost internetu a zjistěte, zda má Vaše internetové připojení opravdu takovou rychlost, kterou Vám slíbil Váš poskytovatel internetu.

Pokud nejste s rychlostí nebo kvalitou Vašeho internetového připojení spokojeni, podívejte se na naši nabídku VDSL internetu, televize přes internet nebo volání

Výše vidíte základní přehled nabídek internetu.

Rychlost wifi

Wifi připojení přes Pripojto.cz nabízí největší rychlosti na dnešním trhu s internetem. Nabídku na míru budeme sestavovat z nejrozšířenějších a nejspolehlivějších poskytovatelů internetu.

Dnes již každý uživatel mobilních telefonů nebo notebooků využívá wifi připojení. Málokdy se vám stane, aby byl notebook napojený na internetový kabel, jelikož dnes jsou wifi připojení velice kvalitní a stabilní.

Využijte možnosti internetu v každém místnosti bytu nebo velikého rodinného domu.

Zda vás trápí nestabilní internet nebo dostupnost ve vašem domě, není nic lepšího než ověřit přes náš nezávazný kontaktní formulář dostupnost na vaší adrese.