Ping

Ping je integrovaný program, který funguje jako příkaz pro ověření kvality internetového připojení či dostupnosti některého ze síťových prvků.

Jak příkaz ping funguje?

Pro přenášení dat napříč internetovou sítí se používá takzvaných paketů. I samotné jméno příkazu PING je zkratkou Packet Internet Groper. Při spouštění a průběhu příkazu ping se testuje právě průběh paketů. Jak dojdou na místo určení a také jak dlouhou dobu to trvá.

Praktické využití

Pomocí příkazu ping můžete otestovat jak sílu připojení k internetu, tak také dostupnost síťových prvků. Jednoduše otevřete zkratkou CMD ve vyhledávání příkazový řádek a do něj vyplňte příkaz ping, mezeru a za ní IP adresu nebo webovou adresu, kterou chcete testovat. V odpovědí dostanete počet paketů, které byly úspěšně přeneseny nebo ztraceny a také rychlost přenosu paketů. Ztráta jediného paketu přitom už znamená nekvalitní spojení v síti. Rychlost přenosu do 60 ms je pak naprosto v pořádku pro veškeré užívání včetně hraní online her a užívání internetových multimédií. Do 100 ms je pak dostačující pro vše zmíněné. Do 200 ms již hry a programy ztrácejí plynulou komunikaci, ale na běžném prohlížení webů to nijak nepocítíte. Naopak nad 200 ms jde už o velice pomalé připojení, které je nestabilní i při běžných úkonech.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami