VDSL

VDSL je zdokonalenou metodou pro přenos dat v existujícím telefonním vedení. V našich končinách je tato odborná zkratka více známa jako takzvaná „kroucená dvojlinka“.

Zkratka a co VDSL znamená

Zkratka VDSL, nebo někdy také VHDSL vychází z anglického „Very high speed DSL). V překladu „Vysokorychlostní DSL“. Jedná se o linku, která je oproti běžnému DSL vylepšena pouze o přenosovou rychlost dat. Toho je docíleno přidáním datového toku a díky tomu není potřeba narušit, či měnit již existující datovou telekomunikační síť a mnohem jednodušeji ji lze touto metodou zkrátka vylepšit.

Rychlosti a možnosti VDSL

Linka VDSL jak už bylo zmíněno je především pro oblast telekomunikačních služeb. Pokud bychom ji chtěli porovnávat například s běžnou linkou zastřešující internet v domácnosti, tak bychom se dobrali zcela odlišných čísel. V pořadí již druhá generace VHDSL je schopna generovat obousměrný tok až 100Mbit/s ve frekvenčním pásmu 30MHz. V České republice má své využití například jako takzvaný IP telefon, což je technologie telefonického spojení založena na internetové datové lince. Stejnou linkou lze do rychlosti sta megabit přenášet i internetové připojení.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami