Download

Download je základním parametrem připojení k internetové či lokální síti. Označuje rychlost, jakou je zařízení schopné stahovat data ze sítě pro lokální použití

Download a jeho omezení

Rychlost stahování se zcela běžně uvádí v megabitech a standardně se už pohybuje od 100Mb výše. Zpravidla je také přibližně desetinásobkem rychlost uploadu neboli nahrávání dat u stejného typu připojení. Rychlost stahování dat garantuje poskytovatel internetového připojení, ale může být často daleko odlišná například kvůli špatnému signálu v případě bezdrátového připojení či příliš mnoho připojeným zařízení na stejné vysílací frekvenci. Vše se dá jednoduše zjistit a mapovat u poskytovatelů pomocí online měření rychlosti připojení.

Rozdíl mezi downloadem a streamem

Streamování i stahování dat funguje s velkým obsahem dat. Je ale mezi nimi opravdu zásadní rozdíl. Při běžném stahování dat se totiž veškeré přenesené soubory ukládají v podobě dočasných fragmentů a k jejich využití dochází až v moment kompletního stažení. Naopak streamování nechává kanál neustále otevřený a data se kterými se manipuluje jsou neustále k dispozici a okamžitému užití. Streamování je pochopitelně mnohem náročnější operací a k jeho zjednodušení používají prohlížeče například takzvané boostery, které nahrávají data dopředu a cíleně je dávají k dispozici s minimálním opožděním.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami