Upload

Upload je velice zjednodušeně rychlost nahrávání dat směrem z počítače na vzdálený bod v síti. Nemusí jím být nutně internet, ale také například jiný počítač ve firmě.

Upload a jeho rychlost

V případě, že si zařizujete například internetové připojení, tak jste při jeho zprostředkování informováni o orientační rychlosti. Ta se udává ve dvojici čísel, například 100Mb / 10Mb. Z této dvojice vždy na prvním místě stojí download, neboli stahování souborů do počítače a na druhém místě naopak upload sloužící k odesílání dat. Jako rychlost je mnohem pomalejší, než rychlost přijímání. Je to dané jak technologickou vyspělostí běžných počítačů, tak také omezením sítí proti přetížení

Sdílené připojení, vzdálená kontrola a další

Rychlost uploadu se u běžného užívání počítače projeví například při hraní online her, kdy je potřeba data nejen přijímat, ale také neustále odesílat. Jiné služby jako je například internetová televize upload nijak neomezuje, protože nepotřebuje odesílat jakoukoliv datovou schránku na jiná místa. Rychlost uploadu může hrát zajímavou roli například i v případě, že se pohybujeme na síti typu peer-to-peer jakou jsou například oblíbené, ale nelegální torenty.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami