DSL internet na doma

Pevný internet bez sekání nemusí být jen snem. Pořiďte si i vy domů takové internetové rozhraní, které zvládne všechny vaše záliby a povinnosti. Stahujete často filmy, pracujete z domova nebo jste vášnivý hráč online her? Tak to je pro vás pevný internet jako dělaný. Nemusíte se obávat, že uprostřed hry přijdete o nabité zkušenosti, protože vám dojdou koupená data. Kabelové připojení je neomezené. Navíc zajišťuje větší stabilitu signálu, není ovlivněno povětrnostními vlivy, jako jsou bouřky či vichřice a chrání vaše data. Nikdo kromě vás se na něj nenapojí. K připojení vám stačí modem, který roznese signál po celé ploše vašeho domova pomocí Wifi. Vyberte si ten správný tarif pevného internetu i vy a užívejte všech výhod, které vám přinese.

PripojTo.cz nabízí neomezené zabezpečené internetové připojení s vysokou rychlostí

Kvalitní DSL internet na doma

 • Neomezená data
 • Chráněno před povětrnostními vlivy
 • Stabilní signál
 • Vedení po kabelu
 • Jen pro vaši domácnost

Co je tedy DSL internet?

Jedná se o technologii přenosu dat skrze telefonické vedení. Různé typy DSL internetu rozlišujeme podle dosahu, frekvenčního pásma a maximální dosažitelné rychlosti.

DSL připojení je ovlivněno vzdáleností od ústředny a kvalitou kabelové infrastruktury, což může mít pozitivní (v určitých místech velmi rychlý data tok) i negativní (stará kabeláž na některých místech ovlivňuje stabilitu internetu) dopad na výslednou kvalitu připojení. 

Mezi nejznámější varianty DSL internetu patří ADSL a VDSL

A(asymetric)DSL je asymetrické připojení, při kterém je vyšší rychlost stahování než odesílaní dat, což může vyhovovat většině uživatelů.

VDSL je naopak symetrické a hlavně technologicky vyspělejší řešení, které nabízí rychlejší připojení a zároveň se více zaměřuje na nynější využití internetu – streamování (kde se více využívá odesílání dat).

VDSL nebo optika?

Very high speed DSL neboli vysokorychlostní DSL připojení je momentálně nejlepší volbou, pokud se do vaší domácnosti ještě nedostala optická vlákna. VDSL2 je nejrozšířenější připojení v Evropě a je dostupné také až 99 % České republiky. Rozhraní 30 MHz dovoluje tomuto datovému toku proudit rychlostí až 250 Mbit/s.

Oproti tomu optická kabeláž nabízí rychlost až 1000 Mbit/s. Nemusíte se ale děsit nepoměru a bát se, že DSL internet je pomalý. Už 20 Mbit/s se považuje za rychlý internet a cokoliv co je nad 250 Mbit/s obyčejně domácnost ani nevyužije. Takové připojení se hodí spíše do institucí a firem.

Internet přes optický kabel ještě není zdaleka tak dostupný jako DSL připojení, doporučujeme vám proto nejdříve ověřit dostupnost ve vaší lokalitě.

Ověřte si dostupnost DSL internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami

DSL internet na doma

Kvalitní pevný internet je veden kabelem k vašemu domu. Esteticky zajímavý a kvalitní modem roznáší stabilní signál po celé domácnosti. Internet, u kterého už nebudete bouchat pěstí do stolu a třepat displejem počítače. Rychlost připojení DSL je větší než vzduchem, a tak snižuje odezvu a nezpůsobuje ruchy a výpadky při jeho užívání. Můžete tak najednou stahovat filmy, hrát online hru s přáteli a posílat desítky emailů s prací svým nadřízeným. Vše bude fungovat, tak jak má. Nemusíte se bát ani úniku soukromých dat či cizího návštěvníka na vašem přijímači. Vše je zabezpečeno a chráněno.

 Nejlevnější DSL internet s pokrytím 99% ČR

O2 Internet HD Bronzový 20 Mb / s

299CZKměsíčně*
 • Neomezená data
 • Podpora 24/7
 • Extra výhody
 • Nejlepší poměr cena / výkon

O2 Internet HD Stříbrný 50 Mb / s

399CZKměsíčně*
 • Neomezená data
 • Podpora 24/7
 • Extra výhody
 • Upload až 5Mb/s

O2 Internet HD Zlatý 100 Mb / s

499CZKměsíčně*
 • Neomezená data
 • Podpora 24/7
 • Extra výhody
 • Nejrychlejší internet

*Konečná cena je již po jednorázové slevě 100Kč.

Proč DSL internet?

 Stabilní

Ničím nepřerušovaný příjem

Bezpečný

Na kabeláž se nikdo nezvaný nepřipojí

Rychlý

Kabel zajišťuje vyšší rychlost přenosu dat

Kvalitní

DSL Internet s plným silným výkonem

Ačkoliv potřebujete k přenosu dat DSL modem, připojení se vede přes ustálenou kabeláž, u které nehrozí výpadky internetu a ovlivnění počasím. Rychlost DSL připojení není kolísavá a je přístupná téměř ve všech částech České republiky.

Pokud využíváte streamovacích služeb (videohovory aj.), má pro vás VDSL větší smysl než ADSL. Cenově a technologicky se jedná o nejdostupnější možnost připojení k internetu.