Internet speed

IP adresa

Odezva / Ping

Chcete stahovat rychleji?

Mrkněte na nabídku

Jaký internet je ve Vaší oblasti dostupný?

Ověřte si dostupnost

Platíte moc? Rádi Vám vyjdeme vstříc.

To mě zajímá
Nabídka Operátor Rychlost (Mb/s) Cena Hodnocení
 Tarif na chatu až 20Mb/s – 30GB dat 249 Kč* Výhodná nabídka

*Cena platí pro zákazníky, kteří mají Internet na doma.

 Internet 250 až 250/250 649 Kč Výhodná nabídka

 Internet 500 až 500/500 749 Kč Výhodná nabídka

Internet 1000 až 1000/500 899 Kč Výhodná nabídka

T-Mobile Internet Standard 20/2 399 Kč  To mě zajímá
T-Mobile Internet Aktiv 50/5 499 Kč  To mě zajímá
T-Mobile Internet Premium 100/10 599 Kč  To mě zajímá
Vodafone pevné připojení 20/2 665 Kč  To mě zajímá
Vodafone pevné připojení 40/2  887 Kč  To mě zajímá

Co je internet speed?

Internet speed test slouží ke změření rychlosti Vašeho připojení. Internetový test je ovlivněn působením různých faktorů. Abyste zlepšili přesnost měření, zkontrolujte, zdali máte v pořádku následující náležitosti:

  • Vypněte veškeré počítačové i internetové aplikace (stahování, ale i okna v prohlížeči, hry, programy typu skype, e-mail, antivir). Ty mohou výsledek internet speed testeru.
  • Vyzkoušejte měření v různou denní dobu. Agregace (kolik domácností se připojuje na jednu internetovou přípojku) může způsobit, že máte zpomalený internet, protože ho využívá větší množství lidí.
  • Internet speed test může být ovlivněn také datovou infrastrukturou – kabeláží. Zastaralá infrastruktura může být jak v ulici, tak u vás doma (poškozené kabely apod.). V důsledku se tedy může lišit vaše rychlost od rychlosti udávané poskytovatelem internetu.
  • Výsledek internet speed testu se může měnit podle zařízení, na kterém měření provádíte. Stolní počítač může mít jinak výkonný hardware než notebook či telefon.

Zkontrolujte tedy, jestli vše splňujete, a vyzkoušejte internet speed tester znovu.

Výsledky internet speed testu

Výsledky internet speed testu rychlosti internetu Vám vyskočí v novém okně. Rychlost datového toku vašeho internetového připojení se ukáže v v mb/s, což je jednotka přenosové rychlosti ukazující objem informací přenesený za jednotku času. Čím vyšší je tato metrika, tím je vyšší rychlost je vaše připojení k internetu. Speedtestnet vám ukáže hodnoty, které mohou být minulostí. Podívejte se na naší nabídku internetového připojení již od 199,- Kč měsíčně.

Ping test

Další důležitou hodnotou, která ukazuje rychlost vašeho internetu, je ping. Ping je číslo, které ukazuje odezvu internetu v milisekundách. Jedná se o čas potřebný ke spojení mezi serverem u vašeho poskytovatele internetu a vaším počítačem. Čím vyšší je ping odezva, tím déle bude trvat výměna informace mezi vámi a serverem, což bude často znát na real time využití internet – hraní online her, streamování videa.
Běžná hodnota pingu bývá okolo 20 ms. Do 50 ms je ještě ping v normě, ačkoliv už můžete pocítit odezvu na kvalitě surfování na internetu.

Další vlastnosti internet speed testu

Internet speed test mimo ping a rychlost připojení také zobrazí vaši IP adresu. Tu můžete zjistit i ve vašem počítači, zde lze ale zobrazit jednodušeji na jedno kliknutí. 

Pokud nejste s rychlostí nebo kvalitou Vašeho internetového připojení spokojeni, podívejte se na naši nabídku VDSL internetu, televize přes internet nebo voláníNíže s můžete podívat na přehled nabídek internetu.