Internet speed

IP adresa

Odezva / Ping

Chcete stahovat rychleji?

Mrkněte na nabídku

Jaký internet je ve Vaší oblasti dostupný?

Ověřte si dostupnost

Platíte moc? Rádi Vám vyjdeme vstříc.

To mě zajímá
Nabídka Operátor Rychlost (Mb/s) Cena Hodnocení
O2 Internet HD Bronzový až 20/2 199 Kč* Výhodná nabídka
O2 Internet HD Stříbrný až 50/5 299 Kč* Výhodná nabídka
O2 Internet HD Zlatý až 100/10 399 Kč* Výhodná nabídka
O2 Internet HD Platinový až 250/25 499 Kč* Výhodná nabídka
O2 Internet HD Diamantový až 1000/100 599 Kč* Výhodná nabídka
T-Mobile Internet Standard 20/2 399 Kč  To mě zajímá
T-Mobile Internet Aktiv 50/5 499 Kč  To mě zajímá
T-Mobile Internet Premium 100/10 599 Kč  To mě zajímá
Vodafone pevné připojení 20/2 665 Kč  To mě zajímá
Vodafone pevné připojení 40/2  887 Kč  To mě zajímá

* Uvedená cena je po slevě na 6 měsíců.

Co je internet speed?

Internet speed test slouží ke změření rychlosti Vašeho připojení. Internetový test je ovlivněn působením různých faktorů. Abyste zlepšili přesnost měření, zkontrolujte, zdali máte v pořádku následující náležitosti:

  • Vypněte veškeré počítačové i internetové aplikace (stahování, ale i okna v prohlížeči, hry, programy typu skype, e-mail, antivir). Ty mohou výsledek internet speed testeru.
  • Vyzkoušejte měření v různou denní dobu. Agregace (kolik domácností se připojuje na jednu internetovou přípojku) může způsobit, že máte zpomalený internet, protože ho využívá větší množství lidí.
  • Internet speed test může být ovlivněn také datovou infrastrukturou – kabeláží. Zastaralá infrastruktura může být jak v ulici, tak u vás doma (poškozené kabely apod.). V důsledku se tedy může lišit vaše rychlost od rychlosti udávané poskytovatelem internetu.
  • Výsledek internet speed testu se může měnit podle zařízení, na kterém měření provádíte. Stolní počítač může mít jinak výkonný hardware než notebook či telefon.

Zkontrolujte tedy, jestli vše splňujete, a vyzkoušejte internet speed tester znovu.

Výsledky internet speed testu

Výsledky internet speed testu rychlosti internetu Vám vyskočí v novém okně. Rychlost datového toku vašeho internetového připojení se ukáže v v mb/s, což je jednotka přenosové rychlosti ukazující objem informací přenesený za jednotku času. Čím vyšší je tato metrika, tím je vyšší rychlost je vaše připojení k internetu. Speedtestnet vám ukáže hodnoty, které mohou být minulostí. Podívejte se na naší nabídku internetového připojení již od 199,- Kč měsíčně.

Ping test

Další důležitou hodnotou, která ukazuje rychlost vašeho internetu, je ping. Ping je číslo, které ukazuje odezvu internetu v milisekundách. Jedná se o čas potřebný ke spojení mezi serverem u vašeho poskytovatele internetu a vaším počítačem. Čím vyšší je ping odezva, tím déle bude trvat výměna informace mezi vámi a serverem, což bude často znát na real time využití internet – hraní online her, streamování videa.
Běžná hodnota pingu bývá okolo 20 ms. Do 50 ms je ještě ping v normě, ačkoliv už můžete pocítit odezvu na kvalitě surfování na internetu.

Další vlastnosti internet speed testu

Internet speed test mimo ping a rychlost připojení také zobrazí vaši IP adresu. Tu můžete zjistit i ve vašem počítači, zde lze ale zobrazit jednodušeji na jedno kliknutí. 

Pokud nejste s rychlostí nebo kvalitou Vašeho internetového připojení spokojeni, podívejte se na naši nabídku VDSL internetu, televize přes internet nebo voláníNíže s můžete podívat na přehled nabídek internetu.