Připojení k internetu je rozhodně věcí, bez které si snad nikdo z nás už nedokáže představit život. Při cestování přitom může být neomezený internet poměrně dost důležitou věcí. Pokud plánujete datově náročné nebo dlouhé dovolené, nemusí jít o jednoduchý úkol.

I když nám dneska Schengenský prostor dává ideální příležitost k tomu, abychom mohli sdílet služby po celé Evropě, tak jen kousek za jejich hranicemi to může být problém!

Co když se nemůžu spolehnout na data?

Neomezený internet nemusí nutně znamenat datovou kapacitu. I když je pravda, že mobilní internet se při takovém hledání nabízí jako ten první a rozhodně také ten nejlepší možný kandidát. Skrz naskrz je potřeba říct, že neomezené datové kapacity není jednoduché sehnat jinak než přes připojení k internetu pomocí mobilní sítě.

Lze ale najít specifické přenosné varianty internetu, které fungují na velice podobném principu. Většinou jsou realizovány tak, že uživatel vlastní nebo má pronajatý přenosný modem. Ten se zapojuje do notebooku či jiných zařízení a přijímá na základě specifické SIM karty data. Tím automaticky nemáte neomezený internet, ale můžete se mu přiblížit.

Neomezený internet v mobilu mimo EU

Mimo EU je rozhodně velkým problémem potřeba čerpat mobilní data v nějakém větším množství, než je občasné používání. Z toho důvodu je tak automaticky nejlepší řešit podobné potíže místními možnosti, pokud takové jsou. Příkladem může být Švýcarsko.

To je sice v Evropě, ale mimo EU a její hospodářský prostor. Proto bychom tak na našich zařízeních pobírali opravdu extrémně drahá data. Lze zde ale zakoupit časově omezená SIM, která dokáže nabídnout neomezený internet po dobu 14 dní. Přitom je rozhodně mnohem efektivnější a levnější než platit si roamingová data.