Mobilní internet

Mobilní internet je velice jednoduše řečeno bezdrátová globální internetová síť určená pro přenosná zařízení. Ve světe se aktuálně připravuje pokrytí pomocí sítě 5G, zatím co v České republice se s tím i nadále vyčkává kvůli operátorům.

Rychlosti sítí internetového připojení

Pokrytí připojení může být v některých oblastech problém. Je totiž přímo závislé na běžném signále, který přijímáme i pro odesílání a přijímání zpráv či pro realizaci hovorů. V těžko dostupných oblastech tak úroveň internetového připojení může padat anebo dokonce nemusí vůbec fungovat. Přijímané signály u nás moderní telefony přijímají v rozmezí od označení E pro nejpomalejší do označení 4G. 4G navíc zlepšuje kvalitu hovorů.

Specifikace a potřeby pro příjem mobilního internetu

Pro příjem mobilního internetového připojení je potřeba zpravidla karta SIM, která má možnost data zpracovávat. Zároveň je většina tarifů opatřená takzvaným datovým limitem, který počítá spotřebovaná data a po překročení limituje rychlost anebo zcela znemožňuje další připojení. Pevné internetové připojení přitom tato opatření nemá a nemusíte se tak bát žádných limitů.

Mimo samostatné SIM karty je také potřeba zařízení s přijímačem signálu na správné frekvenci. To je pro evropské výrobce naprostá samozřejmost, ale spousta velkých zahraničních značek jako například Xaomi donedávna bojovali právě s vsazením adekvátním přijímačů do svých mobilních telefonů.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami