SIM karta

SIM karta je základním nosičem komunikačních dat v každém mobilním telefonu a v řadě dalších zařízení. Slouží k přirazení konkrétního čísla a služeb s ním spojených.

K čemu všemu SIM karta slouží?

Všechny mobilní telefony budou fungovat jak se SIM kartou, tak i bez ní. SIM karta jako taková obsahuje především zakódované mobilní číslo, na základě, kterého se k němu přičítají přes globální síť jako může být stav kreditu, limity dat a volání a zároveň veškeré s číslem spojené služby.

Mimo služeb volání, SMS a datových toků navíc SIM karta obsahuje i prostor pro ukládání menšího počtu kontaktů v podobě čísel s krátkým popiskem. Jedná se o ideální prostor k ukládání důležitých čísel, která chcete přenášet i do jiných zařízení.

Různé velikosti SIM a jejich zabezpečení

SIM karty se s postupem času zmenšují z klasické SIM na mini a mikro SIM. Je to tak dáno pro potřeby moderních technologií, které pracují s menším zařízením, a proto je i míň prostoru na samotnou SIM. Součástí SIM je zároveň ochrana, jedná se o maximálně čtveřici čtyřčíselných kódů PIN 1 a 2 a PUK 1 a 2. PIN 1 je běžně používaný k odemknutí karty a ostatní čísla k její aktivaci po zablokování.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 200 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 536 návštěvníků