Pro většinu z nás je naprostou samozřejmostí mít přístup k internetu. Když vybíráme způsob připojení, natrefíme na otázku, co je vlastně lepší? Pevný internet nebo mobilní internet? Obě varianty mají svá pro a proti.

Pevný internet je spolehlivější

Pokud porovnáme pevný internet a mobilní připojení, co se rychlosti a spolehlivosti týče, bude mít internet kabelem vždy plusové body. Pevné připojení totiž v drtivé většině případů nabízí nejen vyšší rychlost, ale také stabilnější připojení nežli mobilní internet.

Záleží hodně na tom, co od svého internetu na doma očekáváte. Pokud například hrajete online hry, pracujete se soubory ve velkém objemu nebo streamujete videa ve vysoké kvalitě a rozlišení, pak je pro vás pevný internet rozhodně výhodnější volbou.

Jak je na tom pokrytí a dostupnost?

Kdekdo by mohl říci, že mobilní internet je dneska prakticky úplně všude. Není to ale tak úplně pravda. I zde bude mít pevný internet navrch, protože pevné připojení je obecně daleko více rozšířené a má vyšší dostupnost nežli právě mobilní internet.

Zde zase může záležet na tom, kde žijete. Pokud je to v hustě obydlené oblasti nebo v místě, kde je velmi dobrá infrastruktura, pak pro vás nebude problém mít snadný přístup k pevnému připojení. Jinak tomu může být v odlehlé oblasti, kde mobilní internet může být jedinou dostupnou možností jak být online.

A co cena?

Pro mnoho lidí je právě cena rozhodujícím faktorem, proto určitě stojí za to ji zmínit. Pevný internet bývá levnější nežli mobilní připojení, zejména v případě, kdy potřebujete velký objem dat a vysokou rychlost. Nicméně určitě je třeba vyzdvihnout nabídku operátorů, kteří mají pro své zákazníky v rukávu různé tarify a balíčky. Ty mohou být zajímavé a výhodné, lze si je často přizpůsobit vašim potřebám.