Pevný internet

Pevný internet znamená všechny druhy připojení, které jsou do domácnosti přivedeny jakoukoliv kabelovou metodou. Jako pevný internet se tak mohou označovat všechny druhy připojení k internetu jako například ADSL. VDSL nebo dokonce i optický internet.

Pevný internet je nejefektivnější metoda připojení

Pevný internet je zároveň i tou nejrychlejší a nejbezpečnější metodou připojení. V místech, kde je špatný přístup a špatná síť jako jsou horské vesničky, nebo v některých menších městečkách ale nabízejí poskytovatelé také připojení formou vlastního bezdrátového přijímače, který se vrtá do okolí oken.

Tomuto připojení k internetu chybí vlastně vše, co vám pevný internet nabízí. Připojení je mnohem pomalejší, poměrně nestálé a vzhledem k tomu, že je ovlivňováno počasím, je mnohdy i rušené například větrem. Navíc nesmí vzniknout žádná fyzická překážka mezi vysílačem a přijímačem.

Jaké rychlosti nabízejí čeští poskytovatelé?

V České republice není žádný problém najít velice rychlé připojení k internetu pomocí kabelu. Nejrychlejší pevné připojení, které je současně nabízené, se pohybuje kolem stovek megabitů. Nejvyšší hodnotou je potom gigabitové pevné připojení, které nabízí například Vodafone a jeho konkurenti.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami