U spousty technologií není sebemenší důvod se divit tomu, že si je lidé mohou plést nebo je dokonce nechtěně spojovat a zaměňovat. Jedním z případů, kdy se to děje u vrcholně oblíbených sítí, je například velice populární LTE.

LTE technologie jsou na rozdíl od 4G sítí o něco starší a také méně používanou technologií v dnešní době. Rozhodně ale stále mají spoustu výhod.

LTE a jeho význam

Pokud bychom chtěli LTE zařadit časově, tak se budeme pohybovat někde mezi 2G a 3G standardem. To už je opravdu dlouhá řádka let, kdy se poprvé ukázalo LTE na světle světa. Jenže i dneska má velice výraznou stopu.

Hlavním významem je především možnost technologií jako VoLTE, které jsou extrémně specifické datovou podporou funkcí, které jinak data vůbec nezprostředkovávají. Konkrétně VoLTE například znamená hybridní spojení, kdy se telefon připojuje na přenos hlasu a data zároveň.

LTE a 4G, proč se nám pletou?

Velice často se nám mohou technologie plést kvůli tomu, že byla masivně promovaná poskytovateli telekomunikačních služeb v době, kdy se dostávalo 4G do největšího zájmu. Často se ukazovalo například to, že mobilní tarif podporuje také LTE stejně jako 4G. Rozdíly mezi oběma technologiemi jsou ale opravdu obrovské.

4G a výhody pozdějšího vývoje

Rozhodně je ve velké výhodě právě 4G, které nastoupilo o dlouhou řadu let později po LTE. Díky tomu tak mohlo implementovat mnohem efektivnější principy komunikace a zlepšit tak všechny parametry. Stabilita, rychlost i další důležité parametry jsou na straně 4G. I tak je ale LTE do dneška opravdu hojně používanou technologií. Svoji roli dokázalo LTE totiž najít jako kompletně trvalá technologie podporující již zmíněné služby datově sdíleného volání. Operátoři tak dokáží i staré technologie využít v moderních tarifech.