Pokud jezdíte na dovolenou a pracovní cesty po Evropské unii, tak vás roaming ceny nijak nemusí tížit. V rámci EU je totiž jednotné cenové pásmo a zatím co mimo ni roaming ceny nastupují, tak uvnitř voláte víceméně za stejné peníze jako v domovině.

Jenže jaké mohou být ceny za multimediální služby, pokud nastoupí na scénu roamingové ceny v takové lokalitě, jakou může být Švýcarsko. Dávat si pozor na využívání dat a mobilních služeb při přeletech a cestách přes Švýcarsko je už velice známý fakt. Roaming ceny, které zde panují jsou totiž velice vysoké. Naštěstí u některých operátorů jako Vodafone máte možnost nastavit roaming ceny pro Švýcarsko podle toho, jak moc je budete využívat.

Denní paušál pro služby ve Švýcarsku

U Vodafone máte jedinečnou možnost, kterou využijete především pokud používáte hodně mobilní data nebo volání. Denní paušál vás vyjde ve Švýcarsku na 190 korun a funguje jako čtyřiadvaceti hodinové předplatné na všechny služby.

Na první pohled může jít o spoustu peněz, ale roamingové ceny jsou ve Švýcarsku nastaveny neúprosně a proto se jedná rozhodně o dobrou investici, pokud chcete užívat pravidelně telekomunikační služby.

Jaké jsou jednotlivé roaming ceny ve Švýcarsku?

Jednotlivé ceny jsou opravdu vysoké. Za volání ve Švýcarsku si zaplatíte 30,52 korun za minutu odchozího a 17,81 korun a příchozí hovor. Pokud byste chtěli posílat SMS, tak vás vyjde cena na 9,68 Kč za textovou a 11,50 korun za multimediální zprávu.

Největším problémem pro většinu lidí ale budou mobilní data. Tady se účtuje megabajtová sazba. Za jeden megabajt dat platíte 7,70 koruny. A důležité je uvědomit si, že i při standardním užívání navigace a podobných záležitostí, vyčerpáte s jistotou desítky a dost možná i stovky megabajtů.