Pomalé nebo nestabilní připojení k internetu dokáže nepěkně potrápit a minimálně jednou jsme se s tímto problémem jistě setkali úplně všichni. Jakmile se nám internet zpomalí nebo začne vypadávat, jako první nás napadne zchladit si žáhu na poskytovateli internetu. Pravda je ale taková, že ne vždycky za to může právě poskytovatel, za pomalé nebo nestabilní připojení k internetu můžou i aplikace běžící na pozadí nebo viry.

Proč se vám seká připojení k internetu?

V současné době chce být každý online. Všichni chceme být připojeni a chceme mít možnost brouzdat po internetu, stahovat, nahrávat nebo komunikovat s přáteli skrze online společenské sítě. Je logické, že nám nestabilní připojení k internetu dokáže vykouzlit vrásky na čele, proto se teď společně zaměříme na příčiny, kvůli kterým se vám může internet začít sekat.

Příčina první: aplikace na pozadí

Jednou z nejčastějších příčin jsou aplikace a programy, které si vesele běží na pozadí, aniž byste jim věnovali jakoukoli pozornost. Často se jedná o nejrůznější peer to peer aplikace, které zatěžují připojení a jsou důvodem k tomu, proč se nad svým pomalým internetem vztekáte a ztrácíte nervy.

Příčina druhá: na vině je roouter

Někdy může za pomalé připojení i špatný router, který může zlobit z jakéhokoli důvodu. Jestli za to může právě tahle krabička poznáte tak, že se zkusíte k internetu připojit skrze Wi-Fi a provedete test v krátkém časovém úseku.

Příčina třetí: viry

Jak jsme již jednou zmínili, na vině mohou být i viry a jiní zmetci, kteří se postarají o to, že vám internet nepoběží tak, jak byste si představovali. Určitě je proto na místě nepodceňovat antivirovou ochranu, která dokáže počítač nebo notebook zbavit škodlivých virů a jiných nezvaných hostů. Používejte internet bezpečně a předejdete tak celé řadě problémů a komplikací.