Jaké jsou možnosti připojení k internetu

Být připojení k internetu je v současné době považováno za standard. Na internetu tak můžeme brouzdat nejen doma, ale i ve městech, v kavárnách, restauracích, dokonce i v nemocnicích. Zkrátka všude. Pokud vybíráte vhodné připojení k internetu, které budete využívat doma, měli byste znát všechny možnosti. Tak se na to pojďme společně podívat!

Základní rozdělení připojení k internetu

Obecně můžeme připojení na internet rozdělit do dvou základních skupin:

  • drátové
  • bezdrátové

Každá varianta má své výhody i nevýhody, každá z nich je v některých ohledech lepší a v jiných zase horších. Při rozhodování musíte zohlednit několik faktorů, například si ujasnit, jakým způsobem budete internet využívat. Budete pouze obyčejný a nenáročný uživatel? Nebo budete vyžadovat vyšší přenosovou rychlost? Potřebujete vysoký uploud?

Drátové připojení

Drátové připojení je považováno za rychlejší a spolehlivější, méně čelí výpadkům a uživatelé jsou vesměs spokojeni. Využívá se ADSL nebo rychlejší VDSL připojení, ke kterému je použito telefonní vedení. Pro drátové připojení tedy musíte mít doma zřízenou pevnou linku, která se dá do každé domácnosti natáhnout dodatečně, počítejte však s jistou investicí, jež se může vzhledem ke vzdálenosti od ústředny pohybovat i v řádech tisíců.

Bezdrátové připojení

I když drátové připojení často slibuje vyšší rychlost, je bezdrátové připojení k internetu přeci jen oblíbenější. Nejste u něho limitováni kabelem, k internetu se připojíte vzduchem. Nevýhodou je nutnost být v dosahu pokrytí konkrétního poskytovatele kdy platí, že čím dále od antény se nacházíte, tím horší připojení budete mít. Za negativum lze určitě označit i problémy s připojením při nepříznivém počasí, které má dopad na to, že vám internet nepojede tak rychle, nebo dokonce nepojede vůbec.