I když IPTV v současné době i přes narůstající zájem zákazníků stále patří k nejméně využívané platformě pro sledování televize, stále více lidí této variantě začíná přicházet na chuť. O nezastavitelném nárůstu zájmu ví své především modrý operátor O2, kterému se v loňském roce dokonce podařilo překročit hranici 300 000 diváků.

IPTV využívá cca 10 % domácností

V současné době bychom IPTV neboli televize přes internet našli v cca 10 % českých domácností. Ty i nadále dávají přednost zvláště zemské anténě, skrze kterou je signál vysílán do více než poloviny českých domácností. Dalších 40 % si mezi sebe rozdělí satelitní vysílání, které má o kousek navrch před poslední možností a tou je vysílání tzv. kabelovkou.

I když se IPTV nachází v jen tak malém počtu domácností oproti ostatním technologiím určeným pro sledování televize, je jasně vidět, že zájem o ně roste.

O2 má jasně navrch

Zajímá vás, kdo stojí na oné pomyslné první příčce, tedy kdo má v poskytování televize přes internet oproti konkurenci jasně navrch? Pak byste měli vědět, že prvenství si právě i díky více jak 300 tisícům uživatelů jasně zasloužil modrý operátor O2, který má v současné době největší základnu diváků.

Na druhém místě se podle statistik možná trochu překvapivě umístil Skylink. Jedná se o lucemburskou společnost M7 Group, kterou čeští a slovenští zákazníci znají právě pod názvem Skylink. U toho se odhaduje cca 100 000 diváků, za což si poskytovatel odnáší krásné druhé místo.

Do třetice všeho dobrého možná další překvapení a tím je umístění růžového operátora T-Mobile až na bronzové pozici. U toho statistiky hovoří jasně: T-Mobile TV má v současné době doma cca 70 000 uživatelů a i zde platí, že jejich počet neustále roste.