Trápí vás nestabilní Wi-Fi připojení, díky kterému vám signál v domácnosti různě skáče a zatímco třeba v obýváku je signál silný, v ložnici je naopak téměř nulový? Chápeme, že vás tento problém rozčiluje, přeci jen když už si doma zřizujeme připojení k internetu, chceme jej pohodlně využívat úplně všude. Co tedy můžete udělat pro stabilnější Wi-Fi připojení?

Stabilní Wi-Fi připojení v celé domácnosti

Jestliže máte pocit, že vám připojení k internetu doma různě kolísá, první věc, kterou můžete zkusit a která vám s vyřešením problému může pomoci, je umístění Wi-Fi routeru na jiné místo. Zkuste jej umístit někam jinam, v ideálním případě cca do středu domácnosti – router by se měl nacházet v pomyslném středu oblastí, ve kterých budete chtít připojení k internetu využívat.

K čemu slouží opakovače?

Možná tento pojem neznáte a vůbec nevíte, o co se jedná. Opakovače jsou zařízení, které slouží – jak již jejich název napovídá – k opakování signálu. Funguje to tak, že opakovač přijme signál přicházející z původního vysílače a pošle do dál. Cesta mezi vysílačem a vámi pak nebude tak dlouhá, což by mohlo pomoci k získání stabilního Wi-Fi připojení.

A co nový router?

Pokud ani tohle nepomůže a vy se i nadále budete rozčilovat kvůli nefungujícímu připojení, které vám místnost od místnosti bude různorodě skákat, nabízí se jako další řešení investice do nového routeru. Nový router s vyšším výkonem a lepší konfigurovatelností antén může pomoci dostat signál i tam, kde vám až do této chvíle zoufale scházel.