Rychlost připojení k internetu je zpravidla jedním z klíčových faktorů, na základě kterých si vybíráme dodavatele. Většina z nás pro sebe samozřejmě žádá jen to nejlepší, proto vyhledáváme co možná nejrychlejší internetové připojení, které je dostupné na trhu. A co vy? Vyhovuje vám rychlost připojení od vašeho operátora?

Největší hráči na trhu

Mezi největší hráče na trhu patří tzv. barevná trojka – růžový T-Mobile, červený Vodafone a modré O2. Tito tři operátoři se mezi sebou neustále předhání, který z nich vám dokáže nabídnout vyšší rychlost připojení k internetu za co možná nejlákavější cenu.

Zatímco u T-Mobile a O2 můžete získat připojení o rychlosti až 250 Mbit/s, Vodafone má pro své zákazníky i balíček, který jim umožní využívat až 1000 Mbit/s. Ještě než se však nadchnete, měli byste si zjistit dostupnost internetu na vaší adrese, která nemusí být dostačující.

Rychlost připojení si ověříte sami

Jestli je vaše připojení skutečně tak rychlé, jak vám operátor deklaroval při sepisování smlouvy, si můžete ověřit snadno a svépomocí. Měření rychlosti internetu je velice jednoduché a zabere vám jen několik minut. Máme pro vás stručný návod, se kterým dosáhnete těch nejlepších výsledků.

  1. Použijte pro měření připojení skrze ethernetový kabel, připojení skrze Wi-Fi je proměnlivé a nestabilní.
  2. Měřte rychlost vždy jen na jednom zařízení, ostatní zařízení by měla být během testování rychlost odpojena od internetu.
  3. Zajistěte, aby vám na pozadí neběžely různé procesy, které mohou mít negativní vliv na výsledek měření.
  4. Najděte si pro měření rychlosti internetu vhodnou službu, na internetu jich je hned několik.