Test rychlosti internetu je tu od toho, abyste si mohli ověřit, zda skutečně máte tak rychlý internet, jak vám vybraný poskytovatel sliboval, nebo abyste jednoduše zjistili, jestli internet běží tak, jak by běžet měl.

Jak provést test rychlosti internetu?

Dobrou zprávou je, že si test rychlosti internetu můžete provést kdykoli doma, aniž byste k tomu potřebovali nějaký specializovaný software nebo žádali o pomoc operátora. Ke změření internetového připojení slouží speciální webové služby, které vám během několika málo vteřin ověří jak upload, tak i download.

Na jakých stránkách rychlost ověřit?

Pokud žijete v našem hlavním městě, můžete k ověření rychlosti internetu využít stránku internetpraha.com, který se zaměřuje na Prahu. Žijete-li v kterémkoli jiném městě, přejděte na stránku pripojto.cz, i tam během několik vteřin a pár kliknutí budete mít jasno, jakou rychlostí vám doma internet běží.

Nejste spokojeni? Hledejte jinde!

Pokud vám test rychlosti internetu ukáže, že máte doma pomalý internet, nebo zjistíte, že operátorem nabízená rychlost neodpovídá skutečnosti, hledejte jinde. Poskytovatelů internetu je celá řada, zmíníme-li například ty nejznámější, pak můžeme mluvit o T-Mobile, O2 a Vodafone, jejichž nabídka je pestrá a vybrat si dokáže každý.