Před krátkou dobou došlo k přechodu ze starého vysílání DVBT na DVBT-2. Nový standard vysílání je technologickým posunem. DVBT-2 totiž poskytuje uživatelům lepší televizní vysílání a zároveň řeší spoustu technologických limitů.
Moderní DVBT-2 je už nějakou dobu na světě a v plném provozu. Dnes se podíváme na veškeré informace, které k DVBT-2 potřebujete vědět a bez kterých se neobejdete.
Termín přechodu na DVBT-2
Pokud jste televizi delší dobu nepoužívali, tak můžete po dlouhé době narazit na problém. Původní digitální vysílání první generace DVBT totiž už dávno není aktuální. Postupným přechodem už od loňského roku začala většina velkých kanálů vysílat na DVBT-2. Oficiální spuštění DVBT-2 a opuštění původního televizního vysílání bylo uskutečněno z počátku únor letošního roku.
Co vše pro vás přechod na DVBT-2 znamená?
Přechod na druhou generaci digitálního vysílání znamená potřebu určité technologické obměny. Především u starších kusů televizí a set-top boxů ještě není ani zdaleka zavedená podpora DVBT-2. Moderní chytré televizory řešení všechny problémy samy o sobě a dokáží pomocí integrovaného modulu zpracovávat DVBT-2 bez jakýchkoliv potíží.
Vedle toho set-top boxy starší jak dva roky, je potřeba odměnit. Při výběru moderního set-top boxu je potřeba sledovat zdali televizní vysílání na úrovni DVBT-2 zvládá. To poznáte podle jednoduchého zlatého loga.
Je DVBT-2 dlouhodobou záležitostí?
Určitě vás napadá, kdy můžeme očekávat další aktualizaci standardu digitálního vysílání. Výbornou zprávou je, že i první generace digitálního vysílání vydržela celé desítky let. U DVBT-2 se podle prvních zpráv předpokládá, že zůstane aktuálním standardem minimálně do roku 2035. Při úrovni technologické aktualizace v rámci stovek korun je zabezpečené vysílání na příštích 15 let určitě akceptovatelné.