Prvního srpna červený operátor Vodafone oficiálně převzal aktivity UPC. V rámci tohoto kroku se tak stal největším poskytovatelem připojení k sítím nové generace a placené kabelové televize v České republice.

Vodafone si slibuje vzrůst konkurenceschopnosti

Vodafone tímto krokem výrazně posílil svou pozici na českém trhu. Slibuje si vzrůst konkurenceschopnosti české ekonomiky a slibuje, že to bude mít jisté výhody i pro samotné spotřebitele.

Generální ředitel společnosti Vodafone Czech Republic Petr Dvořák uvedl, že se spojení červeného operátora s UPC projeví nejen na jeho pozici jako předního poskytovatele telekomunikací a zábavy, ale i jako strategického investora. Spojením s UPC chce podporovat modernizaci ekonomiky a rozvoj podnikání.

Bude to mít dopad na zákazníky?

Určitě. Červený operátor se totiž nechal slyšet, že pro své zákazníky začne nabízet zajímavé balíčky, které budou kombinovat mobilní služby, pevný internet a kabelovou televizi. Ochuzeni nebudou ani zákazníci UPC, kteří budou moci využívat prodejny Vodafonu.

Dojde k rozvoji 5G sítě

Co se týče plánů a kroků do budoucna, má červený operátor jasno. Vzhledem k tomu, že spojením s UPC získal pevnou infrastrukturu, která mu do této chvíle chyběla, bude moci nadále rozšiřovat 5G sítě, jejíž spuštění je naplánováno na příští rok.