ADSL internet je poměrně známý pojem, přesto se však mezi námi najdou tací, kteří při jeho vyslovení nemají tušení, o co se vlastně jedná. Možná k nim patříte i vy a teď se chytáte za hlavu, že vlastně nevíte, co je to ADSL internet a patříte tak mezi nevzdělance. Vůbec ne. Rozhodně ale není na škodu trochu si rozšířit pojmy a získat podvědomí zase o něčem dalším.  Proto si určitě přečtěte náš dnešní článek, ve kterém se společně na ADSL internet podíváme a řekneme si, co to vlastně je.

Co je ADSL internet

ADSL je zkratka pro anglický pojem Asymmetric Digital Subscriber Line, česky pak asymetrické připojení k internetu. Jedná se o vysokorychlostní a zpravidla neomezené připojení k internetu, které si nevyžaduje složité postupy a nepředstavuje ani kdovíjak náročnou investici. Nutností pro zřízení ADSL internetového připojení je zřízení telefonní přípojky a následné připojení k ústředně, která je touto technologií vybavena.

ADSL internet mohou využívat:

  • domácnosti
  • firmy
  • instituce
  • školy
  • veřejná zařízení

Co když doma nemáte telefonní přípojku?

Může se stát, že u vás doma nikdy nebyla zavedena telefonní přípojka, laicky řečeno – nemáte pevnou linku. Ani v takovém případě si nemusíte zoufat ani propadat přesvědčení, že u vás nepůjde ADSL internetové připojení zřídit. Stačí se spojit s konkrétním poskytovatelem a domluvit se s ním na postupu. někteří poskytovatelé internetových služeb nabízí proplacení vzniklých nákladů do určité částky, možností je i tzv. spoluúčast na proplacení.

ADSL a VDSL – jaké jsou rozdíly?

Mnoho lidí často zaměňuje ADSL s VDSL a myslí si, že se jedná o jednu a tutéž službu. Pravda je taková, že se tyto dvě služby liší. Největší rozdíl pak spočívá v jejich rychlosti, kdy VDSL dokáže nabídnout vyšší rychlost i pro odeslání dat do internetu.