Téma, jakým jsou rozdíly mezi 4G a 5G sítěmi bylo, je, a ještě nějakou dobu bude velice frekventované. Důvodem totiž může být fakt, že většina uživatelů do dnes neví, jak moc rozdílné vůbec tyto dvě technologie od sebe jsou, leč jde o další generaci aktuální úřadujícího připojení přes 4G.

Většina uživatelů přitom rozdíly mezi 4G a 5G může znát v rámci každodenního užívání. Dnes se tak podíváme na výčet těch rozdílů, které opravdu mohou využít všichni jeho uživatelé.

Rozdíly mezi 4G a 5G v rychlosti

Pochopitelně rychlost samotného připojení k internetu je něčím, co je řešeno na prvním místě. Díky odlišné vysílací frekvenci a také funkci 5G se rozdíly mezi 4G a 5G v rychlosti pohybují v několikanásobku. Minimálně dvojnásobnou rychlost tak dokáže nabídnout 5G oproti staršímu standardu 4G. To je už dostatečné na to, aby dokonce mohlo být 5G používáno jako domácí internet, který dokáže pojmout opravdu slušné objemy dat.

Mnohem vyšší propustnost signálu

Rozdíly mezi 4G a 5G sice v tomto ohledu ještě příliš nevnímáme, ale to je jen kvůli postupnému šíření technologie. Pokud bychom ale ve stejné budově chtěli užívat mobilní internet pomocí technologie 4G a 5G s tím, že oba mají stejně dostupné vysílače, tak 5G hravě vyhraje. Odlišná provozní frekvence totiž znamená také lepší propustnost a tím pádem dostupnost celého signálu.

Nižší odezva celého připojení

Odezvu můžeme vnímat hlavně u aplikací s potřebou zpracovávání dat v reálném čase nebo u dálkové kontroly. Rozdíly mezi 4G a 5G ale mohou na denní bázi poznat také hráči online her. Pokud používáte mobilní internet ke komunikaci u multiplayer aktivit, tak si rozhodně budete moci všimnout mnohem nižší latence. Ta se dokonce dokáže vyrovnat kvalitám standardního pevného připojení.