Snad každého dokáže naštvat, když se mu začne sekat internet. Ten používáme jak v pracovním, tak i osobním životě, považujeme jej za nedílnou součást moderní doby a když běží nehorázně pomalu, logicky u toho ztrácíme nervy. Ještě než začnete nadávat na celý svět, zkuste se zamyslet nad příčinami, které zpomalují vaše internetové připojení. Možná se budete divit, co všechno za pomalým internetem může stát!

Co zpomaluje internet

Představte si situaci, kdy se chcete podívat na nějaké zajímavé video, ale váš internet je očividně proti, video načítá strašně dlouhou dobu, několikrát se zasekne a jako na potvoru zrovna v té nejlepší části a vám z toho začnou téct nervy. Co kdybyste se zamysleli nad tím, proč je internet najednou tak pomalý? Níže najdete možné příčiny!

Důvod první: zpomalující programy

O počítač je potřeba se patřičně starat a pravidelně se mu věnovat. Pokud to neuděláte a budete jen zanedbávat, pak se vám do něho dostanou programy, které mohou zpomalit internetové připojení. Konkrétně máme na mysli adware, což jsou reklamní aplikace v podobě vyskakujících oken nebo reklamních lišt v prohlížeči a spyware, který vás na internetu šmíruje.

Důvod druhý: zastaralý modem

Můžete mít doma rychlý internet, klidně i ten nejrychlejší na trhu, ale pokud vám bude na poličce nadále stát zastaralý router, ničemu si nepomůžete. Ba jedině naopak! Staré a levné modemy jsou totiž příčinou toho, že propustí pouze malé množství dat. Takže kdo chce brouzdat rychle, ten by měl investovat do nového a kvalitního modemu.

Důvod třetí: překážky na cestě

Pokud doma používáte Wi-Fi připojení k internetu, pak byste měli vědět, že čím více překážek postavíte modemu do cesty, tím horší vaše připojení bude. Možná se nad touto příčinou usmíváte a přijde vám to jako hloupost, nicméně my si stojíme za tím, že počítač či notebook a modem by na sebe měly “vidět”, což znamená, že by před nimi neměla být žádná překážka.