Zatímco webová verze Google už se nových změn dočkala, mobilní aplikaci Gmail proměny teprve čekají. V plánu je nejen daleko zajímavější design, změny by se měly týkat i rychlosti otevírání příloh.

Používáte Gmail? Těšte se na novinky!

Pakliže patříte mezi uživatele Gmailu, pak byste si následující řádky určitě neměli nechat ujít. Prozradíme vám v nich, jakých změn se mobilní aplikace dočká.

Jednou ze změn bude daleko jednodušší práce s přílohami emailů. Až do této chvíle jste byli nuceni otevírat každou konverzaci ve snaze najít potřebnou přílohu, nyní ale bude všechno jinak. Nově vám Gmail všechny potřebné přílohy umístí hned na dashboard.

Další změny které jistě uvítáte

Další příjemnou změnou bude i zrychlení při přepínání mezi různými gmaily účty. Google plánuje integrovat do mobilní aplikace Gmail umělou inteligenci. Díky té budete nově moci používat tzv. Smart Replies – nabídku nejpravděpodobnější rychlé odpovědi.

Změny se budou týkat i tlačítka s lupou, které slouží pro vyhledávání. Tlačítko nahradí řádek. Mobilní aplikace vás navíc dokáže upozornit na nebezpečné emaily, které budou označené červeným pruhem s varováním – s tím jste se mohli setkat u Google vyhledávače.