Televize přes internet by měly od letošního července zakázat přetáčení reklam. Může za to nespokojenost televizní skupiny Nova a Prima, které se cítí finančně poškozené právě díky tomu, že si diváci mohou dle libosti přeskakovat reklamy, které jsou ale pro televize největším zdrojem příjmů.

Televize přes internet nabízí pohodlí

Co si budeme nalhávat – televize přes internet jsou tolik oblíbené především díky možnosti přetáčet nežádoucí reklamy, které nás při sledování filmů, seriálů či jiných pořadů jenom zbytečně ruší. Kdyby měla tato funkce skončit, o což obě televizní stanice usilují, nebylo by se vůbec čemu divit, kdyby popularita moderních televizí rapidně klesla.

Proč?!

To je velice dobrá otázka! Už na začátku dnešního článku jsme se dostali až k samotnému jádru pudla: jde o peníze! Jak je známo, televize vydělávají především na reklamách, které jsou pro ně největším zdrojem příjmů. Teď ale o svůj příjem přichází a začínají se cítit finančně poškozené, což se jim samozřejmě nelíbí. Proto apelují na mobilní operátory, kteří nabízí televize přes internet a žádají po nich, aby tuto funkci zakázali.

Jak to dopadne?

To je ve hvězdách. Televizní skupiny projednávají s mobilními operátory všechny možné alternativy, které by pomohly situaci vyřešit. Nicméně přesto platí, že pokud některé platformy poskytovatelů zákaz přetáčení reklam neumožní, dojde k celoplošnému zákazu přeskakování reklam. Na výsledek celé situace si tak či onak budeme muset ještě chvíli počkat.