V červnu tohoto roku jsme vás v jednom z našich článků informovali o možnosti zrušení přetáčení reklam na základě vyslovené nespokojenosti dvou hlavních televizí – Novy a Primy. Tyto televize se nechaly slyšet, že jim televize přes internet výrazně snižují výdělky, protože divákům umožňují přetáčení reklam mezi filmy, pořady a seriály, což je stojí nemalé peníze. Nyní to vypadá, že televize přes internet od podzimu letošního roku budou skutečně muset přetáčení reklam zrušit.

Televize přes internet se zrušení služby zdráhají

Ačkoli největší televizní skupiny s operátory o změnách jednají již několik měsíců, televize přes internet se zrušení možnosti přetáčení reklam zdráhají. A není se čemu divit, vždyť právě přetáčení reklam a možnost zpětného přehrávání je to, co diváky nejvíce baví a proč se pro chytré satelitní televize a internetové televize rozhodují. Nikoho nebaví sledovat během filmu několikero reklam, které trvají snad čím dál déle a pro diváky jsou nucené pauzy jednoduše nepohodlné.

Změny nastanou již na podzim

Nova i Prima přichází o peníze, otázkou ale je, jestli si za to oba televizní giganti nemohou tak trochu sami – s vidinou výdělku cpou mezi pořady, filmy a seriály čím dál více reklam. A diváci o reklamy logicky nestojí, oni z toho žádné peníze nemají. Změny by měly nastat už letos na podzim, nikdo ale zatím neví, jak tohle řešení vlastně dopadne.