Máte-li telefon s operačním systémem Android a při jeho prvním zapnutí nebudete pořádně číst, co vám to nastavení telefonu vlastně píše a bezmyšlenkovitě všechno zaškrtáte, nevědomky tak Google umožníte, aby vás šmíroval. A to si neděláme legraci.

Google sleduje uživatele!

V úvodním nastavení totiž umožníte odesílání informací o vaší poloze na servery Google, což je uvedeno i v podmínkách, které ale drtivá většina lidí nečte. A to je chyba, protože se následně diví, jak je možné, že si o nich toho tolik pamatuje.

Sledování polohy je sice fajn, ale…

Na první pohled se zdá, že nechat sledovat polohu, není až tak špatný nápad. Pokud sdělíte svou polohu, nejenže si snadno zjistíte trasu z bodu A do bodu B, ale najdete si i informace o vytíženosti konkrétních restaurací nebo obchodů během denní doby. A to se zdá jako užitečné, co myslíte?

Ovšem i tohle má své “ale”, které se v tomto případě týká faktu, že si o vaší poloze Google ukládá a to velmi pečlivě. Zarážející je proto zjištění, že si díky tomuto “špehování” můžete zjistit, kde jste se nacházeli třeba před pěti lety. A to je trochu zastrašující.

Sledování můžete zakázat

Pakliže nechcete, aby vás Google nadále takhle šmíroval, nejenže můžete službu Historie polohy deaktivovat, ale zároveň můžete vymazat všechny doposud uložené údaje.