Speedtest

Speedtest je online nástroj pro měření rychlosti připojení k internetu. V některých ohledech ale nedokáže být úplně přesný a tak se na něj nelze za všech okolností spoléhat.

Testovací server dělá velké rozdíly

Některé z rychlostních testů mají velkou toleranci chyb, protože mohou být zacílené na vzdálený testovací sever. Proto se mnohdy setkáte také s tím, že si při vyplňování údajů k testu můžete vybrat i testovací DNS uzel. Snažte se zásadně vybírat co nejbližší možný. Stejně tak se mohou často lišit rychlosti naměřené Speedtestem i kvůli aktivnímu připojení k internetové televizi, která samozřejmě část datového toku odebírá.

Moderní speedtest nabízí většina poskytovatelů

Pokud chcete změřit rychlost svého připojení, tak ani nemusíte často hledat na zahraničních a neutrálních serverech. Často již váš poskytovatel internetového připojení nabízí speedtest a za ideálních podmínek je správné jej použít. Je nastavený pro váš typ připojení k internetu a díky tomu se dá eliminovat většina chybných měření.

Průběh speedtestu je velice rychlý a zabere řádově třicet vteřin až minutu. Během něj vám mohou některé služby na krátké intervaly vypadnout či zásadně zpomalit.

IP adresa

Odezva / Ping

Chcete stahovat rychleji?

Mrkněte na nabídku

Jaký internet je ve Vaší oblasti dostupný?

Ověřte si dostupnost

Platíte moc? Rádi Vám vyjdeme vstříc.

To mě zajímá

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami