Speedmeter

Speedmeter nebo často také test rychlosti internetu, je online nástroj sloužící k měření rychlost vašeho připojení. Různé testy ale mohou ukazovat odlišné výsledky a je tak ideální používat test poskytovaný vaším zprostředkovatelem připojení.

Jak speedmeter vlastně funguje?

Pro realizování testu potřebujete mít aktivní připojení k internetu, protože měří jen online výkon. Technicky funguje test tak, že z vašeho počítače se odešle testovací paket směrem ke vzdálenému serveru a čeká se na jeho vrácení zpět k vám. Na tom základě dokáže změřit jak rychlost stahování, tak i rychlost nahrávání. Některé testy připojení dokonce zvládnou odhalit základní údaje o vašem připojení. Zobrazí vám tak dokonce i jméno poskytovatele, nebo IP adresu.

Jak je možné, že speedmeter ukazuje odlišné výsledky?

Speedmeter může často ukazovat výrazně odlišné výsledky. Může to znamenat problémy s vaším připojením k internetu, nebo také může fungovat na jiném principu než jiné. Mohou například odesílat testovací pakety na různě vzdálené servery a tím pádem je i odezva odlišná. Častým problémem také je, že méně zkušení uživatelé připojení například měří zatím co jsou na bezdrátovým připojením. Test připojení k internetu je totiž potřeba realizovat na co nejkratší vzdálenosti od přístupového bodu a pochopitelně na připojení pomocí kabelu.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 200 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 493 návštěvníků