Test rychlosti internetu je veřejně dostupný online nástroj, který vám může pomoci s kontrolou vašeho internetového připojení. Především poté jeho kvality a stability. Test rychlosti internetu navíc dokáže mimo základních parametrů odhalit i mnohé detaily, které mohou být při analýze problémů velice důležité.

test_rychlosti_internetu

Jak funguje test rychlost internetu?

Test rychlosti internetu jako takový je víceméně jednoduchý. V prohlížeči přijdete na test a spustíte kliknutím jeho průběh. Po celou dobu se snažte co nejméně vaši domácí síť vytěžovat, ať je měření co nejpřesnější.

Po několika desítkách vteřin vám chytrý algoritmus pomocí posílání testovacích dat vypočítá, jaká je vaše aktuální rychlost připojení k internetu.

Spustit měření

Jaký test rychlosti internetu použit?

Při hledání na internetu můžete narazit na desítky různých testů připojení k internetu. Pokud máte možnost, tak je ideální používat ten test, který dává k dispozici, nebo doporučuje váš poskytovatel internetového připojení.

Není to kvůli marketingu, ale pouze kvůli tomu, že některé testy mohou ukazovat zkreslená data, pokud jsou například programovány pro úplně jinou geografickou polohu, než je konkrétně ta vaše.

Spustit měření
internetove_pripojeni

Co vše mi můžete test rychlosti internetu prozdradit?

Test rychlosti internetu vám v základu řekne dvě nejdůležitější hodnoty. Download, neboli rychlost stahování dat a upload, který naopak značí rychlost odesílání dat na internet. Download je u starších technologií jako VDSL výrazně menší, tak se není čeho obávat.

Vedle těchto hodnot vám ale může ukázat také jiné hodnoty. Například hodnota ping značí rychlost odezvy vašeho připojení. Je velice podstatná pro aplikace a programy, které vyžadují rychlou reakci. Typickými příklady jsou aplikace na dálkové ovládání nebo multiplayer počítačové hry. Měří se v milisekundách a zatím co u downloadu a uploadu chceme čísla co nejvyšší, tak ping potřebujeme naopak v nejmenších možných hodnotách.

Ověřte si dostupnost připojení k internetu

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami

Nabídka Operátor Rychlost (Mb/s) Cena Hodnocení
O2 Internet HD Bronzový až 20/2 299 Kč* Výhodná nabídka
O2 Internet HD Stříbrný až 50/5 399 Kč* Výhodná nabídka
O2 Internet HD Zlatý až 100/10 499 Kč* Výhodná nabídka
O2 Internet HD Platinový až 250/25 599 Kč* Výhodná nabídka
O2 Internet HD Diamantový až 1000/100 699 Kč* Výhodná nabídka
T-Mobile Internet Standard 20/2 399 Kč  To mě zajímá
T-Mobile Internet Aktiv 50/5 499 Kč  To mě zajímá
T-Mobile Internet Premium 100/10 599 Kč  To mě zajímá
Vodafone pevné připojení 20/2 665 Kč  To mě zajímá
Vodafone pevné připojení 40/2  887 Kč  To mě zajímá

* Konečná cena je již po jednorázové slevě 100Kč.