Populární tuzemský operátor T-Mobile intenzivně rozšiřuje svojí optickou síť. Z původního čísla čítajícího několik tisíc přípojek se během letošního roku vystoupá hodnota přes 100 000 a to je jen část budoucího plánu plánu.

Do konce roku 100 tisíc přípojek pro T-mobile

Jak jsme již zmínili, na začátku letošního roku byla optická síť růžového operátora o poznání menší. Počet přípojek čítal jen několik tisíc. V rámci dlouhodobého plánu rozšiřování optické sítě plánuje T-mobile převršit ještě letos 100 tisíc připojených domácností. K tomuto výtečnému číslu společnosti napomohla dohoda s dceřinou společnosti Planet A. Planet A se jako “dceřinka” společnosti T-mobile zaměřuje na oblast střední Čech a hlavního města Praha. Konkrétně v Praze, Mělníku a Neratovicích má připojených přibližně 40 tisíc domácností.

Do roku 2025 přes 1 milion přípojek

Aktuální růst pokrytí společnosti je součástí dlouhodobého plánu na jehož konci by měl mít růžový operátor k dispozici přes 1 milion optických přípojek. Konec této etapy růstu odhadují analytici na rok 2025. Mobilní operátor nabízí pomocí optického kabelu připojení s rychlostí do 10Gbit / sekundu.