Optická síť pro rychlý internet

Optická síť by mohla být příslibem rychlejšího připojení k internetu a možnosti využívat 5G síť. S rychlostí internetu není v dnešní době spokojena většina uživatelů, některé domácnosti mají opravdu nízké pokrytí, které jim neumožňuje využívat internet v takové rychlosti, v jaké by si přáli.

Kvalitní fixní síť od T-Mobile

I jeden z nejsilnějších mobilních operátorů na českém trhu T-Mobile si moc dobře uvědomuje, jak důležitá je rychlost internetu pro jeho uživatele. Proto se rozhodl, že vybuduje kvalitní fixní síť a tím pádem tak bude moci nabídnout rychlé internetové připojení i na problematických místech, na kterých buď doposud žádné internetové připojení není, nebo je jeho rychlost velmi nízká. Mnoha domácnostem se tak díky prohlášení růžového operátora blýská na lepší časy.

Optická síť neslouží jen pro rychlý internet

Optická síť má různorodé využití a rozhodně neslouží pouze pro rychlejší připojení k internetu. V dnešní moderní době jsou optická vlákna hojně využívaná i pro šíření mobilního signálu. Optická síť je také využívána domácnostmi a institucemi, ve kterých probíhají velké datové toky. Mimo jiné jsou optická vlákna nezbytná i pro rozvoj digitalizace a 5G sítě.

Optická síť jen v hrstce domácností

V současné době tento typ připojení využívá jen hrstka domácností – konkrétně mluvíme o 14 % obytných domů. Dále nutno dodat, že ve většině případů linky končí lřed domem a v domácnostech jsou následně zastoupeny bezdrátovým přenosem či kabely.