Zesilovač mobilního signálu je speciální zařízení, které umožňuje mobilní signál lépe šířit v místech, kde je to jinak velký problém. Typickým příkladem mohou být například podzemní prostory, jako mohou být stanice metra, nebo sklepní prostory s běžnou návštěvností.
Jedná se tak o zařízení, které dokáže výrazně napomáhat pokrytí kvalitním signálem. Mobilní data tak můžete i na jinak špatně přístupných místech čerpat, aniž byste u toho měli problémy s jejich stabilitou, nebo maximální rychlostí. V rámci dnešního článku si představíme, jak se dá ideálně funkce zesilovače mobilního signálu využívat.
Funkce zesilovače mobilního signálu je jednoduchá
Funkce signálu je takzvaně reprodukční. Jedná se o to, že zesilovač mobilního signálu nedělá s daty, která přijímá víceméně vůbec nic. Bez jakýchkoliv dalších změn je víceméně pouze odesílá dál a tím pádem zesiluje jejich přístupnost v prostorách, kde by jinak mohla být potencionálně omezená.
Nejde tedy o žádný druh logického prvku. Jedná se pouze o statický prvek, který ale dokáže velice účelně v rámci dané oblasti navyšovat sílu mobilního signálu podle představ.
Kde se dá zesilovač mobilního signálu nejlépe využít?
Ačkoliv to dneska není už úplně častý problém, tak je dostupnost internetu mnohdy poměrně problematické. A to nejen v určitých lokalitách, ale dokonce i v konkrétních budovách a místech. Proto se vyplatí využívat zesilovače mobilního signálu, pokud je potřeba stabilního připojení.
Typickým případem může být například nedávné rozšíření mobilního signálu po metru v Praze. O dostupnost mobilního signálu se v těchto prostorech pochopitelně musela postarat celá síť zesilovačů mobilního signálu. Stejně tak se dají zesilovače mobilního signálu použít kupříkladu v budovách nebo ve sklepních prostorech, kde je špatný průnik venkovního signálu.