Zajímala vás někdy kvalita internetu u vás doma? Pokud internet používáte denně, trávíte na něm hodně času, sledujete filmy nebo videa, pak věříme, že určitě ano. Pokud se totiž stane, že se nám připojení začne zasekávat, videa se nepřehrávají plynule nebo stahujeme příliš pomalu, pak je logické, že se ptáme, proč tomu tak je.

O2 přichází s novinkou: Smart Box, který dokáže změřit kvalitu připojení

Modrý operátor O2 své zákazníky opět překvapuje. Do svého zařízení Smart Box totiž přidal zase něco navíc. Tentokrát si díky tomuto zařízení můžete ověřit, jaká je kvalita internetu u vás doma. S pomocí AR Wi-Fi si s podporovaným mobilním telefonem a v něm nainstalovanou speciální aplikaci můžete kdykoli změřit dosah vaší domácí sítě. O2 se tak stává vůbec první společností na světě, která svým zákazníkům tuhle možnost nabízí a hrdě se tak hlásí k zaslouženému prvenství.

Jaká je kvalita internetu? Zjistíte to jednoduše!

Jaká je u vás doma kvalita internetu můžete zjistit velice snadno a zároveň i rychle. Stačí si do mobilního telefonu nainstalovat onu speciální aplikaci, u které následně stačí zvolit u položky Wi-Fi možnost ZMĚŘIT POKRYTÍ WI-FI a pak už jen čekat, až se v aplikaci objeví okénko, ve kterém budete moci snímat prostředí tak, jako jste zvyklí u klasického fotoaparátu telefonu.

Díky této funkci si pak kdekoli u vás doma, ať už to bude v dětském pokoji, v ložnici, na chodbě, v koupelně nebo třeba v obýváku zjistíte, jaká je na daném místě kvalita internetu. Na displeji vašeho mobilního telefonu se v reálném čase objeví pole virtuálních kuliček, jejichž barva vám jasně napoví, jak silné je zde připojení. Zelená signalizuje perfektní pokrytí, červená naopak velmi špatnou internetovou dostupnost.