Tarify doslova za hubičku – tak by se dalo shrnout počínání italského operátora, který se na trhu objevil v roce 2018. Zákazníci žijící v Itálii si tak mohli od května 2018 pořídit neomezený tarif s 30 GB dat za neuvěřitelnou cenu cca 155 Kč.

Tarify za cenu, které nelze odolat

Celkem milion zákazníků si tak mohlo užívat tarif, díky kterému získali neomezené volání a k tomu všemu ještě 30 GB dat navíc. To všechno za možná až směšnou částku, která v přepočtu vychází na cca 155 Kč. Dalšího půl milionu zákazníků si pak u operátora Iliad sjednalo neomezený tarif s 40 GB dat, tento tarif je pak vyšel v přepočtu na cca 180 Kč, což je stále krásná cena, které se zákazníci u nás dočkají asi jen stěží.

Počet zákazníků šel raketově nahoru

Vzhledem k tomu, jak výhodné a především levné tarify nový italský operátor Iliad nabízí, se není čemu divit, že počet zákazníků, jež mají zájem o jeho služby, nezastavitelně, ba dokonce přímo raketově roste. V první čtvrt roce si dokázal získat celkem 3 miliony nových zákazníků, což je číslo, které mu může kterýkoli jiný operátor v tak krátkém čase leda závidět.

Ještě výhodnější tarify

Tím ale nabídka operátora Iliad ani zdaleka nekončí. V současné době je možné si od něho sjednat neomezený tarif s 50 GB dat, jež zákazníka vyjde na 7,99 euro, což je v přepočtu na naše české koruny cca 210 Kč. A to je cena, které se zkrátka nedá odolat. U nás se podobným tarifem může pyšnit jen růžový operátor T-Mobile, u kterého si ale podobný tarif mohou zákazníci sjednat za 2 499 Kč. A to je poměrně velký rozdíl…