Ještě před pár lety by se nám mobilní síť v podzemí zdála jako něco naprosto neuvěřitelného a nedosažitelného. A dnes? V současné době můžeme mobilní síť i připojení využívat v některých částech pražského metra. Sen se tak konečně stává realitou!

Mobilní síť od silné trojky na trhu

Do budování mobilní sítě a Wi-Fi připojení se pustil dopravní podnik hlavního města Prahy, který se spojil s hlavní trojicí na trhu – mobilními operátory T-Mobile, Vodafone i O2. Společně s nimi zajistil dostatečné pokrytí pro cestující pražského metra. Mobilní síť a připojení Wi-Fi jsou tak dostupné v některých částech podzemí.

Mobilní signál na lince A a lince C

Mobilní signál je v současné době dostupná na lince A a na lince C, kde si uživatelé mohou signál užívat ve stejné kvalitě, jako by byli na ulici. Strategické plány dopravního podniku dále hovoří o tom, že se počítá s vybudováním komplexní sítě pro telefonování na všech linkách pražského metra a to ve všech stanicích i ve všech tunelech. Doba výstavby se plánuje do roku 2022, takže si na plné pokrytí sice ještě budeme muset chvíli počkat, výsledek však určitě bude stát za to.