Druhé kolo dotací na vybudování WiFi připojení v rámci akce WiFi4EU startuje již zítra, tedy ve středu 7. listopadu v 13:00 CET. První kolo bylo zrušeno díky chybám na webových stránkách, tak doufejme, že druhý pokus dopadne lépe!

Dotace na WiFi připojení v hodnotě 15 000 eur

Evropská komise potvrdila, že druhé kolo rozdělení dotací na vybudování WiFi připojení skutečně odstartuje ve středu 7. listopadu. V rámci dotací je možné získat 2800 voucherů v celkové hodnotě 15 000 eur, které si mezi sebou rozdělí obce nebo jejich skupiny ve stylu “kdo dřív přijde, ten dřív bere”. O dotace je možné se přihlásit na speciálním webu.

Více než 19 000 zájemců v rámci celé EU

Komise již zaznamenala registraci více než 19 000 zájemců v rámci celé EU, zatímco v České republice se o dotaci přihlásilo cca 500 obcí. Jak to vypadá, zájem o získání finanční podpory pro vybudování připojení Wi-Fi roste.

Nezbývá než doufat, že druhý pokus tentokrát dopadne lépe a nestane se, že by výzva musela být zrušena kvůli nějaké komplikaci. V prvním případě šlo o zásadní chyby na soutěžním webu, které znemožňovaly férovou soutěž.