Jistě si pamatujete hektické a nepříjemné období, které nám koronavirové krize přinesla v minulých dvou letech. Lidé najednou začali zjišťovat, jak komplikované mnohdy může být, pokud není možný neomezený osobní kontakt mezi pracovníky nebo studenty.

V tomto období se rovněž připojení k internetu stalo mnohem silnější zbraní, než tomu bylo předtím. A ačkoliv se na něj mnozí dlouhodobě dívají jako na komunikační problém, tak tentokrát dokázal internet a komunikační aplikace bariéru překonat. Zvýšená oblíbenost těchto druhů komunikace, ale zůstává aktuální i dnes.

Prostorová a časová nezávislost komunikace

Mimo toho, že se stala online komunikace nutností, nám také online nástroje nabídly celou řadu dalších výhod. Tou nejdůležitější, kterou nám připojení k internetu a komunikační nástroje přinášejí, je naprostá časová i prostorová nezávislost.

Zatím co normálně musíte kvůli studiu a práci dojíždět do zaměstnání a podle toho ovlivňovat také váš časový harmonogram, tak vám komunikace online nabízí možnosti spojení s ostatními, víceméně odkudkoliv a kdykoliv.

Ohromná evoluce ve vzdělávání

Víceméně všechny obory, které mohou alespoň částečně nahradit svoji práci homeoffice a online konferencemi, to už dávno dělají. Přechod na úplný režim pro ně tak nebyla zdaleka tak velká změna, jako pro mnohé jiné obory.

Nutnost komunikace a práce přes připojení k internetu se stala největší evolucí pro vzdělávání. U vysokých škol částečný spoleh na e-learningové metody známe dobře. U základních a středních škol ale šlo pro velký technologický skok. Jediným štěstím je, že připojení k internetu dnes používají víceméně také všechny děti. Stále tu ale byl problém s tím, že mnohé děti neměli vybavení potřebné pro online komunikaci. To ale dokázalo brilantně obstarat půjčení techniky školákům.