Televize přes internet se v našich podmínkách nabízí už celou řádku let. Jedná se o to, že je internetové připojení víceméně dodáváno i s televizí a televize přes internetové připojení tak využívá část rychlosti a vlastností připojení jako takového k vlastnímu vysílání. Může se tak zdát, že televize přes internet je v kombinaci s připojením slabou dvojicí a mohou se navzájem negativně rušit.
Dnes vám představíme jak internetové připojení a televize skrze internet dokáží společně fungovat a zdali jsou opravdu špatnou volbou pro pořízení domácí televize.
Sdílené připojení, které funguje fantasticky
Televize přes internet pochopitelně dokáže ukrojit poměrně slušný kus připojení k internetu a tak v moment, kdy sledujete v HD kvalitě televizi rozhodně nezůstává plná rychlost připojení jen pro samotný internet. Jenže na to pochopitelně myslí i poskytovatelé a proto je internetová televize společně s připojením dodávána jako dvojice u poměrně dost nabitých tarifů, u kterých vám pár megabajtů rozhodně neudělá žádný problém s plynulostí připojení jak pro televizi tak i pro samotný internet.
Dvě služby, jedno jméno a jedna faktura
Další výhodou je, že byste jinak potřebovali více služeb či dokonce více poskytovatelů. Televize přes internet se ale dodává standardně jako součást samotného připojení k internetu a proto se nemusíte starat o žádné platby nebo faktury navíc. Vše vám jde jako jediná platba a jediný doklad v podobě sdružené služby.
Jediná nevýhoda, společné výpadky
Rozhodně je tady ale jedna velká nevýhoda. Výpadky jsou tady pochopitelně sdíleny pro obě dvě služby. Jak internet, tak televize čerpá z jednoho datového zdroje a tak jsou jakékoliv poruchy či plánované odstávky většinou omezením jak pro připojení k internetu tak i pro televizi přes internetu.