Rychlost připojení je velice probírané téma a v mnoha případech to jediné a zároveň největší, ve kterém si různí poskytovatelé připojení k internetu mohou bezmezně konkurovat. Rychlost připojení ale není jen limitována konkrétním poskytovatelem, ale pochopitelně i celou řadou dalších okolností. Například geografické položení je jedním z podmínek, podle kterého se rychlost internetového připojení může zásadně lišit.

Tou další je potom technologie. Rychlost připojení totiž mívá nejčastěji „svázané ruce“ právě na základě technologických limitací použitých forem připojení. Dnes si představíme dva druhy připojení s největšími rozdíly u nás a také rychlost internetového připojení, kterou jsou schopny nabídnout.

Připojení vzduchem patří mezi nejpomalejší

Především v případě menších měst nebo dokonce vesniček se jedná o druh připojení k internetu, které je stále používané. Jednoduše jde o to, že se ocitáte v místě, kde není zavedená internetová komunikační sít pomocí kabelu, nebo ji zde nemá zavedenou konkrétní, vámi vybraný poskytovatel připojení k internetu. Připojení vzduchem nabízí velice nízkou rychlost internetového připojení, maximálně v desítkách megabitů. Zároveň je ale velice nestabilní a navíc má nevýhodu nutnosti fyzického dohledu na vysílač.

Rychlost připojení optickým kabelem trhá rekordy

Pokud se rozhodnete pro opravdu rychlé a stabilní připojení k internetu, tak vám současný technologický vrchol dokáže nabídnout právě připojení pomocí optického kabelu. Rychlost internetu je tady ohromná a dnešní poskytovatelé nemají problém s rychlostí jednoho gigabitu. Optická síť je navíc velice stabilní a bezpečný druh připojení bez kolísání rychlosti. Jedinou nevýhodou může být, že ne do všech míst v Česku je optická síť zavedená a proto nemusíte mít tuto technologii dostupnou na mnoha místech.