Internet je pro většinu z nás naprostým standardem, bez kterého bychom si svůj život neuměli představit. Podle statistik ve třetím čtvrtletí roku 2018 používalo internet 85 % obyvatel EU, což jen značí o tom, že se v posledních letech rychle rozšiřuje.

Internet využívá stále více lidí

Že popularita internetu neustále roste potvrzují skutečná čísla. Ta hovoří o tom, že zatímco v roce 2007 jej používalo cca 57 % lidí, o pět let později, tedy v roce 2012 to bylo již 73 % a nyní, v roce 2018, si bez internetu neumí život představit 85 % uživatelů. Není pochyb o tom, že oblíbenost internetu i nadále poroste a kdo ví, na jaká čísla se vyšplháme v průběhu dalších let.

K čemu internet využíváme?

Statistiky nám jasně potvrzují nejen skutečnost, že stále více lidí přichází internetu na chuť a zjišťuje, že život s ním je v mnoha ohledech daleko pohodlnější, ale vypovídají i o tom, k čemu připojení k internetu nejčastěji využíváme.

Cca 73 % uživatelů spadajících do věkové kategorie od 16 do 74 let, využívá internet k posílání a přijímání emailů, tedy nejčastěji ke komunikaci s ostatními. 57 % uživatelů na internetu sleduje videa, 56 % lidí nejčastěji navštěvuje sociální sítě. Internetové bankovnictví používá 54 % uživatelů, více jak třetina pak internetové připojení využívá pro sledování internetové televize. Na závěr ještě dodáme, že 7 lidí z 10 hledá na internetu informace o nejrůznějších službách a zboží.