Nová verze oblíbeného prohlížeče Google Chrome přinesla změnu, na kterou se dlouho čekalo. Google totiž ve verzi Chrome 76 upravil chování rozhraní FileSystem API takovým způsobem, aby již nadále nebylo možné detekovat, jaký mód prohlížení uživatelé používají.

Google změnil chování rozhraní pro správu souborů

Díky nově vydané verzi prohlížeče Chrome 76 budete mít při prohlížení internetu zase o něco více soukromí, nežli jak tomu bylo doposud. A to je jedině dobře!

Některé weby totiž byly schopné zneužívat mezery v rozhraní pro správu souborů, což v praxi fungovalo tak, že pakliže provozovatelům daných webových stránek nebylo tohle rozhraní dostupné, automaticky poznali, že uživatelé používali anonymní režim, který nezanechává stopy po provedených aktivitách na používaných zařízeních.

Stránky nepoznají, jaký mód prohlížení používáte

Webové stránky nyní nepoznají, jaký mód prohlížení používáte. Google navíc prohlásil, že plánuje opravdu i dalších prostředků sloužících pro detekci anonymního režimu,

Ke změnám mimo jiné vedla i skutečnost, že již zmíněné mezery v rozhraní pro správu souborů využívaly i některé zpravodajské weby.