Google Chrome má pro uživatele další zajímavou novinku: součástí prohlížeče bude šikovné rozšíření, které za vás zkontroluj bezpečnost vašich hesel. Vzhledem ke stále častějším krádežím přihlašovacích údajů se vám tahle novinka určitě bude líbit!

Google Chrome má nové rozšíření

Úniky hesel a citlivých údajů jsou na internetu bohužel docela běžné. Není to tak dávno, kdy zprávy informovaly o databázi, jež obsahuje více jak 773 milionů položek, se kterou se v online světě obchoduje.

Google Chrome nyní připravil rozšíření, které uživatele informuje o tom, jestli jejich zadané heslo již nebylo kompromitováno. Úkolem prohlížeče bude uživatele ujistit o tom, jestli je či není jeho heslo bezpečné.

Jak bude doplněk v prohlížeči fungovat?

Zajímá vás, jak bude doplněk instalovaný do prohlížeče Google Chrome fungovat? V podstatě to bude velmi jednoduché. Jakmile někde zadáte heslo, doplněk v prohlížeči okamžitě zkontroluje, zda se zadané heslo nenachází v databázi kompromitovaných hesel.

Pokud se uživatel bude chtít přihlásit za pomoci uživatelského jména a hesla, které už nebude bezpečné, zobrazí se mu upozornění. V takové chvíli by si měl heslo resetovat, což se týká všech míst, kam se za pomoci stejného uživatelského jména a hesla přihlašuje.

Doplněk si můžete vypnout

Google zároveň upozornil na skutečnost, že je systém doplňku nastaven tak, aby nedokázal identifikovat hesla, účty ani zařízení uživatelů. Dále nutno dodat, že si funkci doplňku budete moci kdykoli vypnout nebo zapnout.