Gigantické balony od Google budou pro obyvatele odlehlých částí Keny zdrojem  vysokorychlostního 4G internetu. Google spolupracuje se sesterskou společností Loon, která balony pro tento projekt poskytla.

Projekt se plánoval dva roky

Projekt není žádnou horkou novinkou. Podle zdrojů byl v plánu již dva roky, během kterých se o něm jen mluvilo. Nyní se konečně přejde od řečí ke skutečným činům, protože projekt, na kterém spolupracuje Google a jeho sesterská společnost Loon schválila vláda. Cílem projektu je vidina zrychlení a především zlepšení komunikace během pandemie způsobené koronavirem.

Do stratosféry budou vypuštěny balony od Google

Obrovské balony od Google, jež do projektu poskytla společnost Loon, budou vypuštěny do stratosféry. Jejich úkolem bude poskytovat vysokorychlostní připojení k internetu 4G. Internet by se tak díky balonům měl dostat i do odlehlejších částí Keni.

Balony bude pohánět sluneční energie

Nad východní Afriku by mělo být  vypuštěno cca 35 balonů. Ty budou poháněny sluneční energií. Díky těmto balonům budou moci místní obyvatele stahovat data s rychlostí až 19 Mb/s a odesílat data o rychlosti 4,7 Mb/s.

Ověřte si dostupnost internetu

*  Dostupnost 99% ČR * Cena od 200 Kč * Zapojení do 24 hodin *

Odesláním formuláře souhlasíte s obchodními podmínkami a s podmínkami ochrany osobních údajů

Dnes si dostupnost ověřilo 415 návštěvníků