Rychlost internetu na sdílené síti občas může být hektický problém. Je tady totiž celá řada nevýhod, které sdílená síť má a právě rychlost internetového připojení je ovlivňována nejvíce. Méně často pak dochází i k úplné ztrátě signálu a krátkým výpadkům. Pokud si tedy i vy lámete hlavu nad tím, proč je vaše rychlost internetu vždy jiná, tak vám dnešní článek možná pomůže.
Představíme si dnes několik zásadních důvodů, proč rychlost připojení na internet na sdílené síti může působit problémy a také jaké internetové připojení rychlost internetu ovlivněnou nemá, nebo má jen minimálně.
Problémem je sdílená datová přípojka
Celý problém začíná daleko mimo váš domov. Sdílené připojení v panelových domech je totiž dělané tak, že je většinou do sklepních prostor přivedený datový kabel s přípojkou. Ta potom vede do síťové rozvodny, která rozvádí internet do všech bytů v rámci domu. Problém ale je v tom, že internetové připojení je zde čerpáno z jednoho jediného zdroje a na základě toho je i vysoká pravděpodobnost, že exponované časy budou znamenat rychlost internetového připojení pod průměrem. Právě ta bývá nejčastějším důvodem, proč je pak připojení nestabilní, nebo má velké a náhlé poklesy rychlosti.
Stabilní rychlost internetu zařídí vlastní síťová zásuvka
Někteří poskytovatelé ale nabízejí internetové připojení se zásadní výhodou oproti ostatním druhům. Tohle připojení totiž čerpá připojení k internetu z vlastní síťové zásuvky. Znamená to tedy, že rychlost internetového připojení a stabilita připojení není nijak ovlivněna ostatními obyvateli v domě.
Opravdovým luxusem pak je připojení k internetu optickým kabelem, který je vyvedený přímo do vaší vlastní zásuvky. Tuto službu rozhodně každý poskytovatel nemůže zprostředkovat a mnohdy záleží i na geografickém položení a na konkrétním položení vašeho bytu.