Chytrá domácnost je pojmem, který se ve světě už poměrně dlouhou dobu stále dokola opakuje. Vždy totiž přijde období, kdy se zvýší výrazně důraz na samotné šíření chytré domácnosti a následně se kvůli potřebě modernizace od tohoto záměru částečně upouští.

To je jedním z důvodů, proč jsou tak chytré domácnosti zmiňovány spíše v etapách. Pokud se ale podíváme do České republiky, tak je chytrá domácnost spíše okrajově zmiňovanou záležitostí. To ale neznamená, že na ně opravdu každá firma zapomíná.

Spojení chytré domácnosti a poskytovatelů připojení

Samotní poskytovatelé připojení k internetu mohou v tomto smyslu hrát velice důležitou roli. Důvodem je hlavně ten fakt, že jsou pro všechny funkční součástí chytré domácnosti nutné také bezpečnostní protokoly a podpora od samotného poskytovatele. A to u nás dlouhou dobu bylo problémem.

Dnes už ale všichni přední poskytovatelé připojení i díky možnostem, jako je mobilní síť 5G, dokáží efektivně nabídnout takové připojení, které dokáže veškerou nutnou komunikaci pro chytrou domácnost zabezpečit.

U jakých společností se s ní počítá?

Jenže pokud odejdeme od připojení k internetu, ale posuneme se k samotným výrobcům moderních prvků, tak kde je opravdu velký zájem? Víceméně všechny bezpečnostní špičkové společnosti počítají s inteligentními kamerami a dalšími funkcemi. K tomu se řadí také poskytovatelé jako O2, kteří v rámci inteligentní domácnosti zdokonalují svoje služby jako je televize přes internet a mnohé další.

Malým průkopníkem, který rozhodně stojí za zmínku, je oblíbená společnost Xiaomi. Ta už dlouhou dobu pracuje s celou řadou technologií, které umožňují ovládání přes mobilní aplikace a další funkce, které jsou pro chytrou domácnost naprostou samozřejmostí.