Již více jak 2 roky se společnost CETIN snaží zrychlovat internetové připojení v České republice. V rámci zlepšování internetové sítě již byly použity například vysunuté DSLAMy, které výrazně zkrátily délku metalického vedení mezi uživateli. Na začátku roku 2018 rovněž CETIN přišel s nasazováním vectoringu a bondingu, což vedlo k dalšímu zrychlení sítě. Co si pro nás chystá teď?

CETIN plánuje svůj vlastní modem

Podle CETINu nebude snaha o zrychlení internetového připojení nikdy na takové úrovni, pokud budou uživatelé používat nekvalitní a nevyhovující koncové zařízení. Dle slov produktového manažera společnosti pana Romana Pešty je zbytečné se snažit nabízet uživatelům uzle FTTC klidně přímo před jejich domem, když budou stále používat zastaralý modem.

Proto se společnost rozhodla pro vyvinutí vlastního zařízení, které dostalo pracovní název Terminátor. Pan Roman Pešta vysvětluje: “Jedná se o media konvertor na fyzické vrstvě, jehož úkolem bude zajistit převedení libovolné technologie připojení na domácí ethernet”. Díky tomu, že bude umět všechny budoucí technologie, pro něho nebude problém zvládnout rozmanitost způsobů připojení – ať už půjde o připojení prostřednictvím kabelu, nebo skrze Wi-Fi.

Kvalita sítě od začátku do konce

Vývojem vlastního zařízení se CETIN snaží ochránit především sám sebe, zajistí tak totiž kvalitu sítě od začátku až do konce. Nejdříve je nutné zařízení testovat, přesto se společnost nechala slyšet, že v druhé polovině tohoto roku by se již modem Terminátor měl dostat k cílovým zákazníkům. Přislíbena je i zajímavá cena, nezbývá tedy nežli počkat, co si na nás společnost vymyslí a s jakou cenou za nový modem se vytasí.