Občas se může se stát, že chalupa nebo novostavba leží mimo standardní síť při připojení k internetu. V tomto případě je pak nejlepší volbou bezdrátový internet na doma. Ten sice má svoje nevýhody, ale zároveň dokáže fungovat na základě jediného přijímacího bodu u vás doma, aniž by byla nutná potřeba fyzické sítě.
Bezdrátový internetse realizuje pomocí bezdrátového přijímače, který v první řadě potřebuje fyzický výhled na vysílač, který bývá umístěný na rozhlednách, komínech a dalších vysoko postavených bodech. Dnes si povíme, jaké výhody a nevýhody bezdrátové připojení k internetu má.
Jak získat bezdrátový internet na doma a kdy jej sehnat?
Jedinou podmínkou pro bezdrátový internet je fyzický výhled na vysílač některého z místních poskytovatelů připojení k internetu. Potom už není žádný problém si zavolat a domluvit si odbornou instalaci. Ta se provádí většinou z okna, nebo dokonce střechy, kam je umístěný přijímač signálu. Ten musí být nastavený a kalibrovaný tak, aby byl schopen fyzicky zaměřit vysílač a bezdrátový internet na doma tak bez problémů přijímat. Bezdrátový internet je rozhodně výbornou volbou v moment, kdy nemáte přístupnou jakoukoliv jinou síť a potřebujete standardní připojení k internetu.
Jenže má také svoje mouchy
Bezdrátové technologie ale bohužel má i svoje nevýhody. Bezdrátové připojení k internetu například trpí poměrně nízkou stabilitou. Špatné podnebné podmínky, především pak silný vítr a bouřky, se mnohdy projevují na výpadcích nebo ztrátě připojení k internetu. Stejně tak je výrazně limitovaná i rychlost přednosu, která se proti kabelovým technologiích drží v pozadí. Jedním dechem je nutné ale uznat i fakt, že je bezdrátový nejlepší eventualitou v moment, kdy místní síť není přístupná.